Wyjazd Koła Muzealnictwa i Zabytkoznawstwa do Drezna 8-12 maja 2023

Posted on

W dniach 8–12 maja 2023 roku członkowie Koła Naukowego Zabytkoznawstwa i Muzealnictwa mieli okazję odbyć wyjazd naukowy do Niemiec. Podczas pięciu dni pobytu – stanowiącego ważną część rocznego projektu Kunstkamera na tle drezdeńskich zabytków – odwiedzili Drezno i Miśnię. W obydwu ośrodkach miejskich studenci mieli okazję zapoznać się ze zbiorami muzealnymi oraz zabytkami lokalnej architektury. Wiedzę o zabytkach i instytucjach odwiedzanych przez członków koła pozwoliły pogłębić referaty uczestników i komentarz naukowy prof. Michała Woźniaka.

Członkowie Koła w Manufakturze Porcelany w Miśni

Organizatorem wyjazdu było Koło Naukowe Zabytkoznawstwa i Muzealnictwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Program wyjazdu:
Dzień 1: 8 maja (poniedziałek)
Großer Garten
Dzień 2: 9 maja (wtorek)
Galeria Obrazów Starych Mistrzów (Gemaldegalerie Alte Meister, Zwinger)
Frauenkirche
Galeria Obrazów Nowych Mistrzów, Albertinum
Dzień 3: 10 maja (środa)
Historyczne Grünes Gewölbe – Zamek Rezydencjonalny Residentschloß
Hofkirche
Neues Grünes Gewölbe, w tym:
Zbrojownia
Gabinet Numizmatyczny
Gabinet Miedziorytów
Wieża Hausmannsturm
Dzień 4: 11 maja (czwartek)
Kościół św. Mikołaja w Miśni (Nikolaikirche)
Manufaktura Porcelany w Miśni
Frauenkirche w Miśni
Zamek Albrechtsburg
Katedra w Miśni
Współorganizatorem wyjazdu był Departament Promocji Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowaniem wsparli również: Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz Samorząd Studencki WSP UMK.