Wystawa „Kolekcja Pana B***”

źródło: http://www.art.umk.pl/wydarzenia/pdf/2018/brusewicz/plakat.pdf

Koło Naukowe Muzealnictwa i Zabytkoznawstwa wzięło udział w przygotowaniach do wystawy z kolekcji dra Lecha Brusewicza, prowadzonych pod kierunkiem dra hab. Tomasza de Rosseta, prof. UMK i przy udziale mgr Małgorzaty Wawrzak. Wystawa „Kolekcja Pana B****” prezentowała prace artystów związanych z Wydziałem Sztuk Pięknych, które dr Brusewicz zgromadził w ciągu niemal 40 lat pracy. Wydarzenie było związane z przejściem Pana Doktora na emeryturę – stanowiło formę podziękowania współpracowników z Zakładu Muzealnictwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK za lata wspólnej pracy. Udział w przygotowaniach do wystawy był szansą dla członków „Koła Muz” – studentów uczęszczających na wykłady dra Brusewicza – na wyrażenie wdzięczności za czas poświęcony przyszłym zabytkoznawcom i muzealnikom.

Wernisaż wystawy „Kolekcja Pana B***” odbył się 16 marca 2018 roku w Pracowni Witrażu – Antresola.

>Wystawione prace<

Zdjęcia: dr hab. Tomasz de Rosset, prof. UMK; Milena Hübner